Kulturu nezastavíš

zdroj: denik.cz

Kulturu nezastavíš aneb Když nemůžete vy za kulturou, přijede kultura za vámi

Aktuální společenská situace měla velký dopad nejen na ekonomiku a podnikání, ale také na kulturu. Umělci po celé zemi se museli vypořádávat s absencí diváků a nemohli organizovat žádná představení ani koncerty. Cirkusový soubor Cirk La Putyka si ale našel cestu, jak diváky i nadále bavit.

zdroj: Kateřina Šulová, ČTK

Pod vedením Rosti Nováka ml. se již několik týdnů vydává se svým uměním do ulic Prahy a okolí. Pod heslem #kulturunezastavis vystupují na náměstích, parkovištích, dvorech nebo dokonce za jízdy a diváci je mohou sledovat z balkónů či oken.

Akrobati skáčou na pojízdné trampolíně a ohromují všechny kolemjdoucí, nebo se svými čísly jezdí přímo před domy diváků. Ti mohou vidět kromě akrobacie také žonglování a hudebníky jako živý doprovod. Umělcům se najednou opět dostává potlesku a vřelých úsměvů, bez kterých by jejich představení ztrácelo význam. Diváci jsou šťastní, když se mohou na své oblíbené umělce podívat z pohodlí domova a obohatí tak svůj „karanténový“ program. Projekt #kulturunezastavis se rozšířil i do několika dalších měst a umělci baví diváky po celé zemi.

Cirk La Putyka pořádá také pravidelné live show na sociálních sítích, ať už se jedná o nahlédnutí do zákulisí a příprav představení, nebo o vysílání záznamu jednoho z jejich dřívějších představení. Záznamy jsou promítány také v ulicích na domy a může se na ně tak podívat úplně každý. Takzvané Cirk La Putyka (A)live je vysíláno každou středu a neděli živě na jejich facebooku nebo youtube kanálu.

Napište odpověď