Editorial

Vážení čtenáři,

Ráda bych vám teď v několika slovech představila časopis MODE.

Náš redakční tým se skládá ze studentů druhého ročníku Waldrofského lycea a časopis MODE je předmětem naší projektové práce z českého jazyka a informačních technologií.

O čem že je časopis MODE? MODE je zaměřen na jedno z nejobsáhlejších témat, a tím je životní styl. Každý z redaktorů žije úplně jiným způsobem a může vám nabídnout úplně jiné kvality. Naše šéfredaktorka se jmenuje Mariana, je to veganka, věnuje se vzdušné akrobacii na šálách a v našem týmu je tzv. tichá voda, která břehy mele a v MODE vám např. poreferuje o nedávném festivalu „Jeden svět.“ Naše typoložka je Rebeka. Ráda fotí, tancuje a v MODE s ní můžete vyrazit na kola. Grafik je Kryštof. Od pohledu skoro punkáč, tvoří svou hudbu, kouří zásadně černé Bacco a představí vám skvělou knihu s ukrutně dlouhým názvem. No a v poslední řadě jsem tu já. Jmenuji se Barbora, jsem polofungující korektorka, která se v poslední době věnuje hlavně tetování, metalcoru a pekelně ráda (a hlavně dobře) peče. V MODE vám doporučím café-bistro Pointa, nenechte se ovšem zmást, předestírám, že až tak skvělé není, jelikož je tam dost děsný personál (vím to, vždyť tam pracuji já…).

Bohužel jsme vám nemohli v tak krátkém čase nabídnout vše, co bychom chtěli, ale doufáme, že vás dokáže naplnit i to naše obrovské málo.

A co hlavní téma? Přišlo léto, čas pláží, koktejlů, festivalů a tance, pokud zrovna nezmíráte vedrem, a to je také naše hlavní téma (tanec, nikoliv zmírání vedrem). V rámci tématu si budete moci přečíst rozhovor s mimořádně mladou a mimořádně talentovanou a úspěšnou mladou tanečnicí, dozvíte se něco o „tanci,“ jehož název se plete se srdeční nemocí arytmií a přiblížíme vám i tance, ke se kterým se tak snadno nesetkáte.

Ráda bych poděkovala našim kantorům, panu Procházkovi a panu Černému, kteří nás do této práce namočili a zároveň nás po celou dobu provázeli a pomáhali nám.

Tak, to bude snad vše, co jsem měla na srdci. Už nezbývá, než se pohodlně posadit a užívat si nekritickou zábavu s naším třeskutě vtipným týmem. Tak se bavte!

Barbora Pódová